Nutri Maqui

Přílohy: 3.pdf | 4.pdf

Certifikovaná ORAC-H hodnota na 100g je 27.600! Jako doplněk stravy jsou doporučovány 2 polévkové lžíce denně. Užívat je možné ve směsi s vodou nebo jiným oblíbeným nápojem...

Obsahuje: Maqui Berry, Elderberry, Blackberry, Raspberry, Pomegranate, Acai

Další ingredience: Agave nectar, Potassium sorbate

Maqui Superberry ™ je temně fialová bobule Patagonie, tradičně používaná indiány Mapuche ke zvýšení vytrvalosti, síly a zdraví. Maqui Superberry  má nejvyšší ORAC hodnotu díky množství antokyanů - ve srovnání svšemi ostatními známými plody. 

Projekty firmy Novelle jsou ekologicky certifikované a pomáhají zabránit dalšímu odlesňování a industrializace v nativních lesích Mapuche indiánů. Naše Maqui plody jsou ručně sklizeny Mapuche rodinami s použitím ekologicky šetrných zemědělsko-lesnických metod a trvale udržitelnými postupy.

Část výtěžku Novelle indiánům vrací  prostřednictvím produktů a služeb pro zlepšení zdravotnictví a vzdělání pro mapuchské děti. Pomáhá při dvojjazyčnévzdělávání, dodává software, spotřební materiál a technologie pro lepší budoucnost dětí. Novelle pomáhá chránit jejich životní styl a provádí program na podporu při zachování jejich přirozeného prostředí. 

 

 • 100% organické 
 • Neutralizuje volné radikály  
 • Podporuje zdravý imunitní systém
 • Podporuje zdravou reakci na zánět
 • Vyšší hodnoty ORAC (hodnocení antioxidaní kapacity ovoce) než granátové jablko, kustovnice, Mangosteen a borůvky  
 • Působí proti stárnutí buněk
 • Neutralizuje volné radikály
 • Krásně vyživuje a vypíná pleť
 • Podporuje zdravou hladinu cholesterolu 
 • Blahodárně působí na cévy a tím podporuje kardiovaskulární zdraví
 • Obsahuje vysokou úroveň polyfenolů a antokyanů
 • Chrání buňky před oxidačním stresem - neutralizuje volné radikály
 • Skvělý zdroj vitamínu C, železa a draslíku

 

Maqui je ctěno jako symbol zdraví, síly a Mapuche indiáni věří, že má  hluboké a tajemné léčivé síly. Vedle zlepšení prokrvení a tím tělesného tepla v zimních měsících  a zvýšení síly a vytrvalosti, je maqui bobule tradičně používána na řadu nemocí, jako je bolest v krku, průjem, vředy, hemoroidy, předčasný porod, horečka, rakovinné nádory a dalších nemocí.

Maqui listů se používá k léčbě cukrovky, mají protizánětlivé, analgetické a antimikrobiální účinky.

 

Význam antioxidantů:  

Antioxidanty se nalézají v mnoha druzích ovoce a zeleniny. Je jasné, že jejich bohatým zdrojem je červené víno a další tmavé fialové bobule. jsou zdraví-dávat molekuly nalezené ve velkém množství v mnoha druzích ovoce a zeleniny.   

Rozvíjející se věda ukazuje, že nestabilní molekuly zvané volné radikály mohou být spojeny se  nerovnováhou zdravotního stavu, a jsou hlavní příčinou stárnutí a špatného zdraví.  

Antioxidanty obsahují další molekula kyslíku a jsou schopny neutralizovat volné radikály, než stačí udělat na těle nějakou škodu.

Normální proces stárnutí a vliv různých prostředí a životního stylu jsou stresy, kterým denně čelíme, ty vytvářejí další a další volné radikály než naše tělo dokáže přirozeně neutralizovat.

 
USDA, American Heart Association, American Cancer Society, Národní akademie věd a Americké diabetologické asociace doporučuje 5 až 15 porcí ovoce a zeleniny za den. Průměrný Američan dostane méně než 1 porce tmavé listové zeleniny za den, a nedostává tak doporučený příjem antioxidantů.

Patentované Maqui SuperberryTM je napěchované takovou antioxidační silou,  nabízí nejvyšší účinnost antokyanů a polyfenolů pomoci kterých se lehce daří volným radikálům zabránit v ničení buněk. Maqui nám může ukázat, jak zdravě žít s průlomovými antioxidanty!

 

Množství antokyanů a polyfenolů

V porovnání v červeným vínem obsahuje maqui berry o 200-300% antokyanů a o 130% polyfenolů.  

Antokyany a polyfenoly jsou silnými antioxidanty, kterých využívá celé tělo tím, že chrání buňky před volnými radikály, zabraňuje oxidačnímu stresu, podporuje zdravou reakci na zánět a podporuje tělesné funkce pro optimalizaci  zdraví. 

Polyfenoly chrání rostliny před potenciálně škodlivými prvky v našem prostředí, jako je ultrafialové záření a škůdci.  

Vědci sestavují seznam ovoce a zeleniny, které mají vysoký obsah polyfenolů a které mohou pomoci chránit naše zdraví stejně tak, jako právě u rostlin. Věří, že se jedná o polyfenoly, které jsou obsaženy v červeném víně, které možná přispívají k tzv. francouzském paradoxu. Fenoly ve víně obsažené brání oxidaci LDL cholesterolu, a mohou přispět k dobré kondici srdce.  

Maqui Superberry  je neuvěřitelně vysokou úroveň polyfenolů - přírodních antioxidantů a je opravdu ovocem s nejvyšším podílem těchto složek.

 

Neutralizace volných radikálů 

Volné radikály jsou atomy nebo molekuly v těle, s nepárovým elektronem. Tyto nestabilní molekuly kolidují s jinými molekulami při pokusu převést volný elektron ke své molekule.  Začíná řetězová reakce a poškození DNA a buňky. Volné radikály jsou produktem z našich každodenních tělesných funkcí, které zahrnují kyslík - jako je trávení a dýchání.  

Naše tělo produkuje přírodní antioxidanty - enzymy, které pomáhají překonat tyto volné radikály. Nicméně, proces stárnutí, naše toxické prostředí, stresující životní styl, to vše přispělo více volných radikálů než je naše tělo schopné přirozeně odrazit.  

Funkce antioxidantů funguje tím způsobem, že darují volný elektron a vazba mezi volnými radikály je neutralizována. Tím antioxidanty pomáhají předejít poškození buněk. 
Antioxidanty v Maqui Superberry mají funkce velmi silného bojovníku proti volných radikálů a chrání naše tělo před oxidačním stresem.

 

Přírodní bylinný inhibitor COX-2

Nová zjištění spojují snížený výskyt zánětu s přítomným množstvím  bílkovinné molekuly zvané nukleární faktor kappa B. Ten již od svého objevení v roce 1986 přitahoval pozornost vědců z celého světa. Mnohaletý intenzivní výzkum prokázal jeho nespornou roli v patogenezi především nádorových a zánětlivých chorob a odhalil četné možnosti modulace jeho funkce.

Pro některé z nich už v in vitro i in vivo experimentech či klinických studiích byly potvrzeny výrazné terapeutické účinky, jiné na podrobnější zkoumání teprve čekají. V budoucnu lze očekávat široké využití různých inhibitorů či modulátorů nukleárního faktoru kappa B v mnoha indikacích, které povede k výraznému posílení léčebného efektu.

zdroj www Časopisy ČLS JEP      

NF-kappaB funguje přibližně jako přepínač pro geny, které produkují v těle zánětlivé reakce. Vzhledem k tomu, že množství NF-kappaB se zvyšuje společně s roustoucím věkem, a téměř stejně - nebo dokonce více než zánět samotný, má vliv na tělesnou nerovnováhu, hledali vědci  způsob, jak regulovat NF-kappaB a jeho účinky v lidském těle. Maqui Superberry pomáhá udržovat zdravé zánětlivé reakce a přirozeně brání aktivaci NF-kappaB. 


Tím, že se NF-kappa blokuje, dochází ke snížení hladiny enzymu, známého jako cyklooxygenáza-2 (COX-2). Snížení - inhibice enzymu COX-2 může být do budoucna velmi silný pomocník při  podpoře zdravé funkce kloubů, normálního růst buněk v tlustém střevě, zdravé slinivky břišní, prsní tkáně, a jiných orgánových systémů.  

Maqui Superberry je přírodní inhibitor COX-2funguje okamžitě a bez vedlejších účinků a bez dráždění žaludku.  

(Coxiby jsou známou skupinou léků, které jsou indikovány ke zmírnění příznaků osteoartrózy, revmatoidní artritidy a bolesti a při příznacích zánětu spojeného s akutní dnavou artritidou)

 

Certifikace laboratoře Brunswick

 ORAC test měří v potravinách schopnost antioxidantů neutralizovat volné radikály a tím  potenciálně zlepšit zdravotní nerovnováhy.

Maqui SuperberryTM ’s ORAC hodnota je certifikována Brunswick Laboratories, jde o záruku, že kvalita tohoto výrobku konstantní - vysoká účinnost Maqui při každém dalším zakoupeném balení.  

Recenze:

"Užívám tento přípravek déle než rok a mohu říci, že mi velmi pomáhá s onemocněním fybromyalgií, hlavně zabraňuje infekcím horních cest dýchacích"

"Začal jsem užívat Maqui letos v lednu poté, co četl článek o Maqui, že je prý výborným antioxidantem. Zjistil jsem, že i když jím stále stejně, měl jsem více energie a zároveň jse, zhubl - dvě nečekaná překvapení!  Vždy jsem také měl problémy s dásněmi a díky užívání Maqui si lékaři mohli lámat hlavu nad tím, jak jsem dokázal tak výrazné zlepšení svých dásní docílit. Chutná skvěle a vřele doporučuji"

"Mám pocit pálení v oblasti pravé lopatky, které se šíří až k mé hlavě a po mé pravé ruce. Měl jsem vždy bolesti. Nyní mám využívanou čtvrtou lahev a je to naprosto úžasné. Nejde sice o lék, a přesto se zánět pomalu ztrácí. Po čtvrté lahvi jsem udělal v užívání dva týdny pauzu a uvědomil jsem si, že bez tohoto výrobku již nechci žít. Zánět se znovu zvětšil a vše se stalo znovu citlivé na dotek. Začal jsem znovu užívat a vše se do 3 dnů opět zlepšilo. 


Mohlo by Vás zajímat

Maqui berry 100% pure kapsle

Maqui berry 100% pure kapsle

Maqui Berry je ten nejlepší potravinový doplněk pro zdravý úbytek váhy, jaký se kdy objevil na trhu - již při dávkování 1 tablety denně.

199 Kč