Acai berry concentrate & C.L.A. Super Booster

Zhubněte, dodejte tělu sílu, kterou potřebuje, bojujte proti volným radikálům a uzdravte své tělo od stresu. Acai zajistí lepší spánek, vitamíny zajistí potřebnou výživu, C.L.A. působí jako bariéra, která brání tuku vstoupit do tukových buněk, naopak jej použije jako zdroj energie buněk svalových. 

500mg Acai koncentrátu 10:1 a 400mg 80% C.L.A (konjugované kyseliny linoleové), 60 tablet

Dávkování: 1 tableta /den, balení tedy vystačí na dva měsíce.

 

Acai tablety s CLA – revoluce v hubnutí

Chcete zhubnout nebo se zbavit celulitidy, aniž byste se mučili dlouhé hodiny v posilovně? Chcete zabránit známému ,,jojo efektu“? Nechcete při dietě ztratit svaly, ale pouze tuky?

Každý totiž ví, že pro spalování tuků jsou nutné právě svaly.

Chcete se chránit proti vzniku rakoviny nebo potřebujete snížit hladinu cholesterolu? CLA toto vše umí! Někdo si teď určitě řekne, že se jedná o další reklamní trik, ale výsledky jsou doloženy mnoha úspěšnými vědeckými studiemi. CLA si opravdu zaslouží Vaší pozornost.


CLA – jak funguje?

CLA známá také jako konjugovaná kyselina linolová je nenasycená mastná kyselina tělu vlastní. Vyskytuje se hlavně v přírodních sýrech, mléce, masu (zejména v hovězím a jehněčím) a rostlinných olejích. A víte, co je zajímavé? Její obsah v kravském mléce silně kolísá v průběhu roku a nejvyšší je tehdy, když se krávy v létě volně pasou. Tehdy je obsah CLA v mléce až sedminásobný ve srovnání s mlékem ustájených krav! Ve zvýšené koncentraci se CLA vyskytuje především v tkáních přežvýkavců. Aby však měla CLA takový účinek jaký potřebujete, je třeba užívat ji ve větší koncentraci v podobě doplňků výživy.

Podle předního světového odborníka na výživu profesora Michaela W. Parizy funguje tato látka jako bariéra, která brání tuku vstoupit do tukových buněk a tím preventivně působí proti jejich zvětšování. Tuk se namísto uložení v tukových buňkách díky enzymu lipáza přesune do buněk svalových, kde se spálí při produkci energie. CLA tedy brání ukládání tuku! Aby mohly svalové buňky měnit tuk na energii, je nutné, aby byly buňky nějakým způsobem stimulovány. Proto při užívaní doplňku s CLA je vhodné také současně cvičit, abyste dosáhli ještě lepšího výsledku. Už jsem se zmínila, že u CLA byla prokázána účinnost nezávisle na cvičení. To vše je pravda, ale lepší výsledek CLA poskytne, když se zkombinuje s tělesnou námahou. Zařazením tělesného cvičení přispíváte ke spalovaní tuku v buňkách. 

Současně také pohybem udržujete svaly aktivované a zlepšujete tím jejich tonus. Celé tělo tak zeštíhlí a zpevní. Svaly váží víc než tuk. Proto jsou někteří jedinci, kteří CLA užívají, tak překvapeni, když zjistí, že ačkoli vypadají výrazně štíhlejší, váží skoro stejně jako před začátkem užívaní doplňku. Tento jev se dá vysvětlit tím, že tuk nahradily ,,těžší“ svaly. CLA je prostředek z farmacie, který stimulováním svalové hmoty pomáhá postavu zeštíhlit, vytvarovat a zpevnit.
Když Američan Dr. M.W. Pariza objevil CLA v r. 1987 v hovězím mase, zajímal ho hlavně její účinek na zhoubné nádory, protože o příbuzné kyselině linolové bylo známo, že působí jako karcinogen. K výzkumu si vybral hovězí maso obsažené v hamburgerech, aby dokázal, jaké karcinogenní látky lze v této potravině očekávat. Zjistil, že posunutí dvojné vazby uvnitř molekuly CLA znamená úplně opačný účinek než u linolové kyseliny! U CLA z hamburgerů byla tedy naopak prokázána antikarcinogenita podobně jako např. u selenu! Kromě ní dokázal Pariza, že CLA ještě působí proti ateroskleróze a patří mezi silné antioxidanty. Potom už nebylo složité doložit, že CLA zamezuje oxidaci LDL-cholesterolu na nerozpustnou formu, zlepšuje poměr mezi užitečným HDL- a škodlivým LDL-cholesterolem a celkově snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

 

CLA a vědecké výzkumy 

Soudě podle množství dostupných výzkumu patří CLA k nejlépe zdokumentovaným prostředkům na redukci tělesného tuku a zlepšení postavy. Proběhla celá řada kvalitně navržených studiích na lidech, které prokázaly, že CLA opravdu působí tak, jak slibuje. 


K zajímavým výsledkům došli vědci z univerzity v jihopolské Vratislavi. Zajímalo je, proč se horalé dožívají vysokého věku. Odpovědí je právě CLA. Podle polských vědců je v tuku, který se získá z ovčího mléka, CLA vůbec nejvíce - přibližně 1,24 procent. Její obsah se přitom mění podle toho, co ovce žerou. Vědci zjistili, že pokud ovcím naordinují dietu a přidají do žrádla více olejnatých rostlin (jako jsou například semínka slunečnice nebo lnu), pak obsah CLA vzroste až na dvojnásobek. Vratislavští vědci přemluvili ke spolupráci své kolegy z varšavského Institutu průmyslové chemie. Chemikům se podařilo najít způsob, jak z ovčího mléka získat co nejvíce CLA. Vědci pak vyzkoušeli, jak se látka chová v kontaktu s buňkami zasaženými rakovinou. Výsledek byl úžasný. Ve 100% případů se zastavilo rakovinové bujení. 

Loni na jaře byly prezentovány dvě nové studie CLA. V jedné dávali norští vědci 180 jedincům buď 3,4 gramu CLA nebo identické kapsle s placebem z olivového oleje. Po dvanácti měsících se zbavily ti, kteří užívali CLA, 10% tělesného tuku oproti těm, kdo aktivní doplněk nedostávali. Skupina, která užívala CLA, ještě navíc zaznamenala v průměru 2% narůst svalové tkáně. Podle vedoucí výzkumného projektu Dr. Oly Gudmundsenové ze skandinávského klinického výzkumu se jedná o nejúspěšnější studii CLA, jaká kdy byla na 
lidech provedena. Výhody, které z užívání CLA plynuly, nezávisely na kalorických příjmech jednotlivých účastníků, ani na úrovní jejich tělesné aktivity! Vypozorované účinky tedy jejími slovy byly následkem užívání látky CLA a ničeho jiného. 

CLA – jak funguje? 

CLA známá také jako konjugovaná kyselina linoleová, je nenasycená mastná kyselina tělu vlastní. Vyskytuje se hlavně v přírodních sýrech, mléce, masu (zejména v hovězím a jehněčím) a rostlinných olejích.

Aby však měla CLA maximální účinek, nestačí ji přijímat pouze v potravinách, ale je nutné jí přijímat ve větší koncentraci v podobě doplňku výživy.

Tato látka působí jako bariéra, která brání tuku vstoupit do tukových buněk a tím preventivně působí proti jejich zvětšování. Tuk se namísto uložení v tukových bunkách díky enzymu lipáza přesune do buněk svalových, kde se spálí při produkci energie.

CLA tedy brání ukládání tuku!

Aby mohly svalové buňky lépe měnit tuk na energii, je také nutné, aby byly buňky nějakým zpusobem stimulovány - proto při užívání doplňku s CLA je vhodné také soucasně cvičit, abyste dosáhli ješte lepšího výsledku. U C.L.A. byla účinnost prokázána i nezávisle na cvičení. Zařazením tělesného cvičení přispíváte ke spalování tuku v buňkách. Současně také pohybem udržujete svaly aktivované a zlepšujete tím jejich tonus.

Celé tělo tak zeštíhlí a zpevní se. Svaly váží víc než tuk - když tedy užíváte Acai s C.L.A., budete výrazně štíhlejší, efektem je postupná změna tukové tkáně na svalovou. Tento doplněk je Vaším prostředkem, který stimulováním svalové hmoty pomáhá postavu zeštíhlit,vytvarovat a zpevnit.

Podle dlouholetých výzkumů odborníků z Lousiana State University v USA, má CLA tyto prokazatelné účinky:

  • tlumí růst tukové tkáně
  • zvyšuje rychlost metabolismu a tlumí její pokles zejména v noci (zvyšuje energetický výdej)
  • tlumí potřebu přijímat nadměrné množství energie (mírní pocity hladu)
  • zamezuje odbourávání svalové tkáně (katabolismus) v důsledku sníženého příjmu energie
  • antikarcenogenní (protirakovinný účinek)
  • snížení hladiny cholesterolu

 

Zdá se, že CLA by mohla být odpovědí na klasickou otázku, zda je možné tukové pneumatiky proměnit na svalovou hmotu. Ten efekt není extrémně rychlý (doporučuje se používání po dobu 3 měsíců), ale je prokazatelný. Dobrovolníci, kteří při pokusech dostávali CLA (obvykle v množství kolem 3-6g denně) zaznamenali významně větší úbytek tukové tkáně, snížení hladiny cholesterolu a triglyceridů, nárůst svalové hmoty - v porovnání s těmi, kteří dostávali placebo. Kromě toho u žen došlo k zlepšení, nebo dokonce k úplnému odstranění celulitidy.

Jak CLA funguje?

Tak to se vlastně ještě pořádně neví. Podle předního světového odborníka na výživu profesora Michaela W. Parizy funguje CLA jako bariéra, která brání tuku vstoupit do tukových buněk a tím preventivně působí proti jejich zvětšování. Tuk se na místo uložení v tukových buňkách přesune do buněk svalových, kde se spálí při produkci energie.

Preadipocyt (prázdná tuková buňka) se za určitých okolností plní tukem a vzniká z ní adipocyt. Fázi, kdy se buňka plní tukem, lze zablokovat užíváním právě CLA. Po CLA tedy přímo nehubneme, ale nepřibíráme tuk, což je zásadní právě při hubnoucích dietách, kdy je aktuální úbytek váhy obvykle spojen se ztrátou vody a svalů, přičemž obsah tuku v těle po dietě obvykle vzroste (jo-jo efekt). Prozatímní zkušenosti ukazují, že CLA je ve funkci ochrany před opětovným nabíráním tuků účinnější než coby přímo jejich spalovač! Zajímavá je i schopnost CLA potlačovat záněty (artrózy, „tenisové lokty“ atd.) , posilovat imunitní systém a potlačovat potravní alergie.

CLA funguje dokonce i bez doplňkové fyzické aktivity (cvičení), ale spolu s cvičením jsou výsledky pochopitelně efektnější.

Výčet dobrých vlastností CLA není u konce. Kromě již zmiňovaných se dále jedná např. o schopnost zefektivnit činnost inzulínu (ochrana před vznikem diabetu).

Velice zajímavá pro sportovce je i podpora růstu síly a svalové hmoty!

Zdroj: www.musculus.cz

 

Odkaz na schválené zdravotní tvrzení EU zde http://www.efsa.europa.eu/en/efsajournal/pub/1794 a zde o bezpečnosti jejího užití http://www.efsa.europa.eu/en/efsajournal/pub/1601.

 

Studie týkající se výzkumu CLA:

Jafari M; Kadivar M; Goli SAH; Ghiaci M. Optimization of Lipase-Catalyzed Fractionation of Two Conjugated Linoleic Acid (CLA) Isomers. J. Am. Oil Chem. Soc. 91(4): 571-578 (2014).

Food research Institute - University of Winconsin-Madison - Conjugated linoneic acid - producing lactobacilli - fri_nwsltr_v10n3_98

Food research Institute - University of Winconsin-Madison - Anticancerogenic properties of conjugated linoleic acid (CLA) - fri_nwsltr_v3n3_91


Mohlo by Vás zajímat

Amazon Organics, KavaKava s Acai berry, Volumizing Shampoo, (360 ml)

Amazon Organics, KavaKava s Acai berry, Volumizing Shampoo, (360 ml)

Volumizing Shampoo , 12 oz Amazon Organics Volumizing Shampoo -odstraňuje stres pomocí surovin z amazonského deštného pralesa . Hlavní výhody : Zmírňuje úzkost a napětí, podporuje duševní jasnost a klid, uklidňuje, vyživuje pokožku hlavy. Náš Lemongrass a Rosemary Mint Volumizing šampon ( pro všechny typy vlasů ) používá nejčistší přírodní botanické přísady z deštných pralesů Amazonie , včetně kořene kava,který je silným antioxidantem.

199 Kč

Aronia melanocarpa

Aronia melanocarpa

Aronie obsahuje velké množství látek, jako vitamin C, vitamin B2, vitamin B6, niacin, vitamin E, vitamin P, jód, vápník, hořčík. fosfor, železo, pektin a další. Aronie jako bohatý zdroj antioxidantů může být prospěšný ke snížení rizika onemocnění způsobeného oxidačním stresem. Mezi případy, kde se podle hodnocení předběžných výsledků ukazují výhody antokyanů v aroniích je například kolorektální karcinom (Lala et al. 2006) a kardiovaskulární choroby (Bell & Gochenaur 2006) , chronické záněty (Han et al. 2005), žaludeční poruchy (peptický vřed) (Valcheva-Kuzmanova et al. 2005), zánět oka (uveitis) (Ohgami et al. 2005) a jaterní selhání ( Valcheva-Kuzmanova et al. 2004). Při měření antioxidační síly (kapacity absorpce kyslíkových radikálů) vykazuje aronie jednu z nejvyšších dosud zaznamenaných hodnot. Plody aronie mají vysoký obsah vitamínu C a antioxidantů. Aronie je předmětem zájmu vědců díky svému temně purpurovému, téměř černému zbarvení, který vzniká z vysokého obsahu fenolických sloučenin, zejména antokyanů. Celkový obsah antokyanů je 1480 mg na 100 g čerstvých plodů a proanthocyanidinů 664 mg na 100 g. Obě hodnoty patří k nejvyšším měřeným množstvím v rostlinách do jara 2009. Analýza antokyanů v aroniích zjistila tyto jednotlivé chemické látky (u nichž je známo, že se vyskytují v rostlinách): cyanidin-3-galactoside, epicatechin, kofeinová kyselina, quercetin, delfinidin, petunidin, pelargonidin, peonidin a malvidin. Všechny jsou ze skupiny flavonoidů, jsou to fenolické antioxidanty.

399 Kč