Vážení zákazníci, při potížích s novým e-shopem můžete volat linku 607617267 nebo info@acaiprodukty.cz

Aronie z řecké biofarmy - BLACKCHOKEBERRY

Neohodnoceno
299 Kč
Skladem

Na tomto místě nabízíme přípravek vyrobený na míru jednomu z našich věrných zákazníků, 30 kapslí plné aronia melancoarpa, černého jeřábu

Aronie je silný přírodní antioxidant,  odebíráme ji přímo od pěstitele, ARONIA BIO farmy v Řecku.

Plody mají naprosto nezaměnitelnou ovocně sladko-kyselou chuť a velice bohatý obsah fytochemikálií, zejména antokyanů a polyfenolů, které jsou zdraví prospěšné. 

Složení kapsle: 500mg aronia melanocarpa. Pomocná látka: stearan hořečnatý.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aronia (blackchokeberry) patří do kategorie tzv. "SUPER FOODS".

Je to zázračné ovoce s léčivými vlastnostmi, které byly rozpoznány po celém světě. Aronia má velmi vysokou koncentraci polyfenolů a zejména flavonoidů, jako jsou antokyany a taniny. Flavonoidy obsažené nebo jinak známé jako přírodní antioxidanty - vitamín P se nacházejí v Aronia berry ve velmi vysokých úrovních,

V aronii se nacházejí provitaminy A (b karoten) a vitaminy B2, B6, B9, C, E, P a K. Nacházíme stopové prvky jako rhodium, molybden, bor, jod, vápník, hořčík, fosfor, železo,  a polysacharidy, jako je pektin. Anthokyaniny jsou ve vodě rozpustné pigmenty, které mají za následek tmavě modrou a dokonce černou barvu plodů.

Aronie jako bohatý zdroj antioxidantů může být prospěšný ke snížení rizika onemocnění způsobeného oxidačním stresem. Mezi případy, kde se podle hodnocení předběžných výsledků ukazují výhody antokyanů v aroniích je například kolorektální karcinom (Lala et al. 2006) a kardiovaskulární choroby (Bell & Gochenaur 2006) , chronické záněty (Han et al. 2005), žaludeční poruchy (peptický vřed) (Valcheva-Kuzmanova et al. 2005), zánět oka (uveitis) (Ohgami et al. 2005) a jaterní selhání ( Valcheva-Kuzmanova et al. 2004). Při měření antioxidační síly (kapacity absorpce kyslíkových radikálů) vykazuje aronie jednu z nejvyšších dosud zaznamenaných hodnot.

Plody aronie mají vysoký obsah vitamínu C a antioxidantů. Aronie je předmětem zájmu vědců díky svému temně purpurovému, téměř černému zbarvení, který vzniká z vysokého obsahu fenolických sloučenin, zejména antokyanů. Celkový obsah antokyanů je 1480 mg na 100 g čerstvých plodů a proanthocyanidinů 664 mg na 100 g. Obě hodnoty patří k nejvyšším měřeným množstvím v rostlinách do jara 2009. 

Analýza antokyanů v aroniích zjistila tyto jednotlivé chemické látky (u nichž je známo, že se vyskytují v rostlinách): cyanidin-3-galactoside,  epicatechin,  kofeinová kyselina,  quercetin,  delfinidin,  petunidin,  pelargonidin,  peonidin a malvidin. Všechny jsou ze skupiny flavonoidů, jsou to fenolické antioxidanty.

Aronie je ideální potravinový doplněk pro podporu léčby

  • křečových žil
  • snižuje krevní tlak
  • celkově upravuje krevní oběh
  • je ideální proti kornatění cév
  • snižuje cholesterol
  • napomáhá správné funkci jater
  • snižuje stres
  • je silný antioxidant
  • zpomaluje stárnutí organismu


Nutriční hodnoty ve 100g: Energie 196,78 kJ /47.05 kcal; Sacharidy 9.6 g; Bílkoviny 1.4 g; Tuky 0.5 g; Vláknina 5.3 g; Vitamín E 1.17 mg; Vitamín C 21 mg; Vitamín B9 25 µg; Beta-karoten 128 µg; Vápník 30 mg; Hořčík 20 mg; Sodík 1 mg; Draslík 162 mg; Železo 0.62 mg; Zinek 0.53 mg; Mangan 0.65 mg

Fenolické látky v bobulích aronia bojují proti volným radikálům v lidském těle, které vznikají v důsledku oxidačního stresu. Konzumace aronie denně je nezbytná pro udržení Vašeho zdraví na dobré úrovni. Antioxidanty chrání proti mnoha degenerativním onemocněním a obecně zpomalují stárnutí.

Aronia může být nápomocna při regulaci hladiny cukru v krvi a snížení kardiovaskulárních rizikových faktorů a udržení dobrého zdraví močových cest.Jednou z nejvýznamnějších vlastností bobulí aronia je odstranění těžkých kovů z těla a ochrana před zářením. Proto je jeho spotřeba doporučována lékaři onkologickým pacientům.

Aronia bobule pomáhají regulovat váhu. Kromě toho může Aronia pomoci zabránit tělu v ukládání tuku kolem břišní oblasti. Pozitivní účinky používání bobulí aronia jsou obrovské a proto doporučujeme jejich užívání na denní bázi.