Vážení zákazníci, při potížích s novým e-shopem můžete volat linku 607617267 nebo info@acaiprodukty.cz

Acai berry mrazem sušený prášek

Neohodnoceno
399 Kč
Skladem

Jemné zemité tóny s čokoládou a borůvkami, tak chutná tento 100% mrazem sušený prášek z dužiny. Nejedná se v tomto případě o koncentrát. Má velmi příjemnou chuť a řadu výborných vlastností, považuje se za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů (nazývaný též SUPERFOOD) si nachází cestu ke stále většímu počtu zákazníků, kteří nám zůstávají věrní roky. Přidejte prášek do mléka, kefíru, jogurtu. Bude vám chutnat i pomáhat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Máme rádi příběhy našich produktů a tak jsme poprosili našeho farmáře o fotografie z jejich bio farmy. Nachází se v peruánských horách amazonského pralesa.

Proces sklizně:

 

Proces máčení: tímto procesem se z ovoce odstraní hrubé nečistoty, zároveň se odstraní lístky sklizené spolu s ovocem.

 

Sušení mrazem a mletí / proces lyofilizace. Zmrazení sušením a lyofilizace jsou synonymem. Jde o proces odstraňování vody, který se obvykle používá k ochraně materiálů podléhajících zkáze, k prodloužení doby použitelnosti nebo k větší výhodnosti materiálu pro přepravu. Ovoce se zmrazí, sníží se tlak a lehce zahřeje, aby se zmražená voda v materiálu mohla vypařit, sublimovat.

Celý proces:

1) primární fáze mražení. Jde o nejkritičtější fázi celého procesu, ve chvíli, kdy se postupuje správně, může se celý proces vypařování vody zrychlit až o 30%
Mražení musí být prováděno rychle, aby nedošlo k poškození buněčné struktury.

2) fáze sušení, sublimace: pomalu se zvyšuje teplota a snižuje tlak tak, aby mohly zmražené krystaly růst a voda mohla sublimovat. V této fázi se odstraňuje asi 95% vody z materiálu. Jde o velmi dlouhý proces, protože příliš mnoho tepla by mohlo změnit strukturu materiálu, zničit vitamíny a minerály, které jsou v ovoci obsažené.

Většinu materiálů lze vysušit na 1-5% zbytkové vlhkosti.

 

Finální produkce: balení a odesílání za námi do České republiky. My pak rozdělujeme produkci do jednotlivých balení po 100g, můžeme však dodat i 500g, 1kg, 10kg balení. Po velkoobchodní dohodě samozřejmě více.